Covid 19 Bilgilendirme

Hem ülkemizde hem de tüm dünyada görülen Coronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçirmekteyiz.  Siz değerli misafirlerimizin aklında da bu dönemde tatili nasıl yapabileceğinize dair sorular olabilir. Sizler gibi bizler de sağlıklı günlere bir an önce ulaşmak, ailemiz ve sevdiklerimizle tekrar bir araya gelmek için sabırsızlıkla bu zorlu dönemin geçmesini arzu ediyoruz. Bu zorlu dönemde turizm sektörüyle ilgili önemli gelişmeleri sizlerle paylaşmak için böyle bir sayfa hazırladık. Daha sağlıklı günlerin bir an önce gelmesini umut ediyoruz.

Pandemi Kısıtlamalarında Kurallara Uygun Seyahat

Evde kaldığımız uzunca bir süreden sonra hepimiz güzel bir tatile ihtiyaç duyuyoruz. Pandemi döneminde güvenli konaklama fırsatları Rezervasyon Merkezi'nde sizi bekliyor!

Kademeli normalleşme devam ederken bir yandan da güvenli bir şekilde tatil yapmak isteyenler için en güncel bilgileri aşağıdapaylaşıyoruz.

İçişleriBakanlığı'nın yayınladığı son genelge doğrultusunda kademeli normalleşme süreci 1 Haziran 2021 Salı günü saat 05.00 itibari ile başlayacaktır. Yeni genelge doğrultusunda sokağa çıkma kısıtlaması Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 22.00 - 05.00 saatleri arasında; Pazar günleri ise Cumartesi günü saat 22.00'den başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayacak ve Pazartesi günü saat 05.00'te tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Kademeli normalleşme kapsamında seyahat ile ilgili merak edilen soruların cevaplarını aşağıda paylaşıyoruz;

Yeni kısıtlamalarda nasıl seyahat edilir?

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde vatandaşlarımızın uçak, tren, otobüs gibi toplu taşıma vasıtalarıyla yapacakları şehirlerarası seyahatler için ayrıca seyahat izni alması istenmeyecek, şehirlerarası seyahat edeceğini bilet, rezervasyon kodu vb. ile ibraz etmeleri yeterli olacaktır. Bu durumdaki kişilerin şehirlerarası toplu taşıma vasıtaları ile ikametleri arasındaki hareketlilikleri, kalkış-varış saatleriyle uyumlu olmak kalmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacaktır.

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu gün ve saatlerde seyahat edebilir miyim?

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan süre ve günlerde konaklama tesislerinde rezervasyonunun bulunması (bedelinin tamamı ödenmiş olmak kaydıyla) vatandaşlarımız açısından sokağa çıkma ve/veya şehirlerarası seyahat kısıtlamasından muafiyet sağlayacak olup bu amaçla seyahat edecek vatandaşlarımızın denetimlerde rezervasyon ve ödeme belgelerini ibraz etmeleri yeterli olacaktır.

Sokağa çıkma yasağı olduğu günlerde oteller açık olacak mı?

Sokağa çıkma kısıtlaması olduğu süreçte de oteller misafirlerine konaklama hizmeti vermeye devam edecektir.

65 yaş üzeri ve 18 yaş altı kişiler nasıl seyahat edebilir?

Aşı hakkını kullanarak iki doz aşı olmuş olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımızla ilgili olarak, herkes için uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının dışında ayrıca bir sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacaktır. Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 22.00 - 05.00 saatleri arasında otel rezervasyonu olan kişiler seyahat edebilirler.

Otel restoranları açık olacak mı?

Otel bünyesindeki restoran, cafe vb. yeme-içme yerleri otelde konaklayan müşteriler için hizmet vermeye devam edecektir.

Otellerde denize ve havuza girebilecek miyim?

Otel bünyesindeki havuz ve plaj alanlarının kullanımı ile ilgili herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Toplu taşıma araçları ile hafta sonu seyahat edebilir miyim?

Toplu taşıma biletini ibraz etmek koşulu ile istediğiniz zaman seyahat edebilir ve otelinize giriş yapabilirsiniz.

Sokağa çıkma yasağının olduğu gün ve saatlerde kendi aracım ile otele giriş yapabilir miyim?

Otele varmadan önce ilgili otele rezervasyonunuzu ve tüm ödemenizi yapmanız şartı ile yapabilirsiniz.

Covid-19 önlemi almış olan otelleri nasıl öğrenebilirim?

Web sitemizden Güvenli Turizm Sertifikalı Yaz Otelleri kategorisine girerek inceleyebilirsiniz.

Pandemide oteller nasıl tedbirler alıyor?

Pandemi döneminde oteller Güvenli Turizm Sertifikası ile hizmet vermeye devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanlığınca yürütülen bu süreçte konaklama ve yeme-içme tesisleri için belirlenmiş olan kriterler göz önünde tutularak, temizlik, hijyen ve sağlık açısından yapılan denetim uygunluğu sonucunda tesislere Güvenli Turizm Sertifikası veriliyor. 50 oda ve üzeri kapasitesi bulunan tesislerin, Güvenli Turizm Sertifikası olma zorunluluğu bulunurken bu kapasitenin dışında bulunan tesisler de gönüllü olarak bu belgeyi alabiliyor.

 

HES KODU İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME

 Değerli misafirlerimiz, malumunuz olan salgın hastalığın yayılmasının önlenmesi amacıyla, İçişleri Bakanlığı'mızca, toplu yaşamın/kullanımın olduğu otellerde, otele giriş yapılmadan önce misafirden "HES Kodu" talep edilmesi zorunluluğu getirilmiş olup, İçişleri Bakanlığı'mızın genelgesi gereğince, HES kodu olmayan misafirlerimizin otele girişine izin verilmemektedir. Bu nedenle, otele giriş yapmadan önce, konaklama süresini kapsayacak şekilde HES kodunuzu mutlaka almanız gerektiğini hatırlatır, HES kodunuzun olmadığı ya da konaklama tarihlerini kapsamadığı gerekçesi ile otele girişinizin kabul edilmemesinden acentemizin sorumlu olmayacağını bilginize sunarız.

Sign In